Warsztat z prezentami

Już 127 dziennikarzy gazet lokalnych przeszło szkolenia Akademii Medialnej Tygodnika Podhalańskiego.  Zainteresowanie jest duże, więc pomyśleliśmy o czymś nowym  – konsultacji on-line.

Zaczynając w październiku 2010 nie mieliśmy pojęcia, czy kogokolwiek zdołamy zainteresować ofertą Akademii Medialnej TP. Kolejne szkolenia spotykały się raz z większym, raz mniejszym odzewem. Jednak nigdy nie poprowadziliśmy dwa razy tego samego warsztatu starając dopasować się do zapotrzebowania lokalnych redakcji.

Czas na kolejną nowość. 

Po raz pierwszy dajemy uczestnikom naszego najbliższego warsztaty możliwość konsultacji tekstów z ekspertem. Nie chodzi nam o kolejne ćwiczenie “na sucho” podczas zajęć, ale możliwość pomocy w redagowaniu aktualnie przygotowywanego tekstu. Wszystko po to, by uczestnik doświadczył pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – w ostatniej fazie przed oddaniem artykułu do redakcji.

Konsultacja będzie dostępna dla uczestników czerwcowego szkolenia pt. “Dziennikarz lokalny”, które odbędzie się 7-9 czerwca w Rabce. Chcemy skupić się na podstawowych zagadnieniach istotnych dla dziennikarza – pisaniu i redagowaniu tekstu informacyjnego. Przygotujemy listę zasad poprawnego pisania, przeanalizujemy artykuły naszych uczestników i ich gazety, będziemy układać intrygujące tytuły i pisać chwytliwe leady. Wreszcie przygotujemy się i przeprowadzimy interesujący wywiad.

Naszym ekspertem po raz kolejny będzie Renata Gluza z miesięcznika Press, doświadczona dziennikarka i redaktorka. A przede wszystkim świetna mówczyni potrafiąca maksymalnie zainteresować słuchaczy.

Weekendowe szkolenie odbędzie się w ośrodku szkoleniowym Royal w Rabce. W cenę wliczone są noclegi, pełne wyżywienie i materiały szkoleniowe.
Uwaga – zapisując się do naszego newslettera otrzymasz trzyczęściowy darmowy kurs on-line dotyczący podstaw warsztatu dziennikarskiego, który przygotowaliśmy z Renatą Gluzą!

Ciągle słyszymy głosy, że jest kryzys i gazet nie stać na szkolenia. Pozostaje jednak pytanie – czy wobec rosnącej konkurencji i  wymagań czytelników i stać nas na nieszkolenie?

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.