Młodzież

IMG_9351Podstawy warsztatu, fotografia prasowa i skład, dziennikarstwo śledcze, telewizja internetowa – to niektóre tematy, które proponujemy młodzieży i organizacjom pozarządowym.

 

Nie ma nic bardziej mobilizującego jak widok młodych ludzi z pasją zajmujących się redagowaniem nowej gazety podczas kilku dni zielonej szkoły. To budujące także dla trenerów prowadzących zajęcia. Zapraszamy więc do współpracy!

Warsztaty szkolne

Dziennikarstwo to pasja, ale i przydatna umiejętność. Stąd popularność gazet, blogów czy szkolnych portali internetowych.

Pasją trzeba zarażać. Dlatego przygotowaliśmy  propozycję skierowaną do szkół czy organizacji pozarządowych.

Od lat prowadzimy szkolenia dla gimnazjalistów i licealistów. Czasem są to pojedyncze warsztaty, a niekiedy cykl czterech, dwudniowych spotkań zwieńczonych obozem szkoleniowym np. w ramach zielonej szkoły.

Podczas niego młodzi dziennikarze wdrażają w życie to, co poznawali podczas wcześniejszych warsztatów czyli od początku do końca tworzą własną gazetę. W dobie cyfrowej rewolucji może to być szkolny blog –  łatwy w obsłudze, a przy tym przyjazny tak dla młodych redaktorów, ich opiekunów jak i czytelników. Oferujemy merytoryczną pomoc także później, gdy nowy tytuł zacznie żyć własnym życiem.

Tego typu zajęcia realizowaliśmy między innymi dla klasy o profilu prawno – dziennikarskim I LO w Kutnie, gimnazjalistów z Goleniowa, Rabki czy Rdzawki. O naszych szkoleniach czytaj tu: Młody pisz, Dzwonek na dziennikarskie szkolenie, wARTka szkoła mediów

Organizacje pozarządowe

Przygotowujesz projekt? Oferujemy Ci współpracę i ciekawy program szkoleniowy. Wspólnie możemy zdziałać wiele. Tworzenie gazety młodzieżowej, osiedlowej czy bloga waszego NGO – to doskonała okazja do aktywizacji i skonsolidowania środowiska. Tak w obszarach wiejskich jak i dużych miastach.

Zapraszamy do kontaktu: szkolimy@medialnie.info

Tel.: 791 499 431

logo[1]