System, który od dawna funkcjonuje w biznesie sprawdza też w gazetach lokalnych. Dzięki doświadczeniom w pracy redakcji powstała nasza oferta szkoleniowa.
Naszych odbiorców chcemy zainteresować nie tylko szkoleniami z podstaw warsztat dziennikarskiego, ale też telewizji internetowej, fotografii, dziennikarstwa śledczego czy promocji i reklamy. W odpowiedzi na zapotrzebowania wydawców i dziennikarzy powstała nasza oferta szkoleniowa. Przeczytaj o warsztacie, który z Jurkiem Jureckim z Tygodnika Podhalańskiego przeprowadziliśmy w mieleckim Korso: Latający warsztat medialny
Podczas warsztatu wykorzystujemy zasady burzy mózgów, by stworzyć listę pomysłów na zrealizowanie zadanego tematu. To także garść praktycznych porad przydatnych przy pracy nad tekstem dziennikarskim – sami tworzymy listę zasad poprawnego pisania. Przygotowujemy się także do przeprowadzenia wywiadu zwracając uwagę na umiejętność prawidłowego formułowania pytań.
Wprowadzamy także elementy prawa przydatne dziennikarzowi. Zastanawiamy się nad kluczowym zagadnieniem jakim jest dla dziennikarza prawo do informacji. Część dotycząca sprostowań i odpowiedzi pozwala postawić się nie tylko w sytuacji dziennikarza, który jest pomawiany o napisanie nieprawdy, ale również osoby, która przez nierzetelność i brak etyki dziennikarskiej została skrzywdzona.
Oferta szkoleniowa: dziennikarstwo śledcze
Warsztat zorganizowany na zasadzie symulacji. Uczestnicy podzieleni na małe grupy prowadzą własne dochodzenie mające wykryć aferę w lokalnym światku polityki i biznesu. W rolę bohaterów wcielają się trenerzy. Zadaniem uczestników jest przede wszystkim wykorzystanie wszelkich źródeł informacji, by rozwikłać kolejne wątki afery. To pozwala również przypomnieć, w jakich instytucjach i w jaki sposób możemy szukać potwierdzenia naszych „tropów”.
Oferta szkoleniowa: szata graficzna gazety
Warsztat dla grafików. Dzielimy się doświadczeniami i pozwalamy szaleć wyobraźni. Zmieniamy dowolnie layout gazety, by potem wypracować pomysły, które mogłyby zostać wykorzystane w codziennej pracy. Wypracowujemy zasady, którym mamy być wierni i burzymy to z czym warto zerwać. Pomagamy też w tworzeniu spójnych i atrakcyjnych graficznie reklam.
Oferta szkoleniowa: telewizja w internecie
Warsztat dla dziennikarzy gazet lokalnych, portali i operatorów telewizji internetowych. Szkolenie możemy przeprowadzić także w dowolnej redakcji dla co najmniej 10-osobowej grupy. Program obejmuje nieco teorii dotyczącej struktury telewizyjnego newsa, praktyczne ćwiczenia z kamerą, umiejętność wykorzystania dostępnych narzędzi tak do nagrywania jak i programów do montażu. Całość kończy wyjście w teren z zadaniem nagrania, zmontowania newsa, który potem jest wspólnie omawiany. Prowadzą Beata Denis- Jastrzębska i Jarosław Jastrzębski dziennikarze TV Tygodnika Podhalańskiego, TVP Kraków, a wcześniej także TVN. O warsztacie, który przeprowadziliśmy w Zakopanem przeczytasz w relacji z pierwszego dnia Kamera nie gryzie oraz kolejnych.
Oferta szkoleniowa: warsztaty dla młodzieży, zielone szkoły
To cykl, który proponujemy w szczególności uczniom liceów i gimnazjów. Cykl czterech, dwudniowych warsztatów zwieńczonych obozem szkoleniowym, podczas którego młodzi dziennikarze od początku do końca tworzą własną gazetę. Tego typu zajęcia realizowaliśmy dla klasy o profilu prawno – dziennikarskim I LO w Kutnie, gimnazjalistów z Goleniowa, Rabki czy Rdzawki. O naszych szkoleniach czytaj tu: Młody pisz, Dzwonek na dziennikarskie szkolenie
Oferta szkoleniowa: marketing i reklama, zarządzanie zespołem redakcyjnym
Warsztaty prowadzone są we współpracy z Mariuszem Bilskim (KMB Practise), trenerem biznesu i coachem. Łączą potrzeby wynikające ze specyfiki pracy działów reklamy gazet lokalnych z technikami wykorzystywanymi w szkoleniach biznesowych.
1. Sprzedaż — jak ze stresu uczynić sprzymierzeńca.
Podstawowe zagadnienia — przekazanie praktycznych umiejętności skutecznego komunikowania się tak w kontakcie z klientem. Poznanie i doskonalenie technik i stylu skutecznej i pozytywnej komunikacji. Nabycie poprzez trening nowych umiejętności reagowania na sytuacje stresowe. Wytrenowanie umiejętności panowania nad emocjami w sytuacji trudnej relacji z klientem.
2. Algorytm klienta — jak go zidentyfikować i jak z nim pracować — warsztaty sprzedażowe.
Uczestnicy dowiadują się jakim „algorytmem” się kierują i jakie to ma znaczenie dla
prowadzonej przez Nich sprzedaży oraz jej efektów. Poznają uniwersalne algorytmy klienta — jak działa, co dla niego jest najważniejsze, czego oczekuje. Zapoznają się i ćwiczą techniki sprzedaży.
3. Jak sprzedawać w gazecie, biuletynie, na portalu.
Poznajemy i doskonalimy techniki i styl skutecznej i pozytywnej komunikacji — służącej dobremu zrozumieniu, pozytywnej atmosferze i radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami
Ćwiczymy umiejętności świadomego kierowania dyskusją podczas spotkania. Poznajemy techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach; udzielanie informacji zwrotnych, komunikację asertywną. Opanowujemy domykanie procesu sprzedaży.
4. Jak zarządzać gazetą w dobie kryzysu prasy drukowanej
Szkolenie jest dedykowane dla kadry zarządzającej w gazetach lokalnych i portalach.
Uczestnicy mają nabyć umiejętności pracy z zarządzaniem strategicznym. Poznają znaczenie zarządzania strategicznego w codziennej pracy. Ćwiczą poszczególne etapy zarządzania strategicznego. A wreszcie wypracowują konkretne sposoby i drogi działania w rozwoju gazety
5. Jak zbudować skuteczny zespół czyli sztuka dzielenia się obowiązkami w dziale marketingu gazety lokalnej
Uczestnicy uczą się planowania w pracy, wyznaczania własnych celów, poznają wagę sprawnej pracy w zespole i przygotują plan pracy działu marketingowego swojej gazety. Uczą się też delegować obowiązki innym poprawiając efektywność pracy całego działu promocji i reklamy.
6. Dodatek tematyczny czyli sztuka komunikacji w gazecie lokalnej
Uczestnicy dowiadują się jaka jest waga nowych/innych form pozyskania reklamodawców, opracowują listę dodatków tematycznych, które chcieliby zrealizować w swojej gazecie uwzględniając jej specyfikę. Poznają techniki wywierania wpływu wykorzystywane w sprzedaży, znajomość procesu i tricków perswazyjnych oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych emocjonalnie co pomoże im w zwiększeniu efektywności w rozmowach z reklamodawcą.
Uświadamiają sobie wagę i potrzebę dobrego przygotowania do rozmów z klientami.
7. Sztuka reklamy — jak opakować i sprzedać
Uczestnicy poznają zasady pracy nad szatą graficzną reklamy. Uczą się budowania konkurencyjności na rynku sprzedaży reklamy, Wypracowują najlepsze praktyki biznesowe w kontakcie z klientem. Uczą się umacniania współpracy zespołowej w redakcjach.
Poznają zasady tworzenia i efektywnej pracy z bazami danych klientów, w ramach nowych realiów rynkowych (dyrektywa EU RODO),. Wypracowują efektywne modeli współpracy z klientem. 8. Skuteczny marketing w gazecie lokalnej. Jak sprzedawać reklamę, rozmawiać z klientem i przywiązać go do tytułu wykorzystując nowoczesne narzędzia. Uczestnicy dowiadują się jak rozpoznać klienta i wykorzystać tę wiedzę w sprzedaży reklam i ogłoszeń. Poznają nowe techniki sprzedaży. Opracowują sposób na to, jak rozmawiać o reklamie, by ją sprzedać. Wypracowują swój styl w dialogu z reklamodawcą
Przygotowują redakcyjny harmonogram imprez i planują jak wykorzystać wydarzenia do promocji gazety i zwiększenia sprzedaży reklam. Poznają rolę social mediów, autoresponderów i newsletterów oraz budowania bazy klientów i sposoby na ich przywiązanie do marki.
Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach? Zadzwoń: 791 499 431 lub napisz: