Warsztat Medialny

media

Warsztat Medialny to strona dla dziennikarzy i tych, których interesują media. Informacje o szkoleniach, porady ale i przydatne produkty do kupienia.

Pracuję w mediach od dwudziestu lat, prowadzę szkolenia, zdaję sobie także sprawę z tego jak istotna jest reklama. Dlatego stworzyłem Warsztat Medialny.

Choćbyśmy się zarzekali na wszystkie świętości, że dziennikarza marketing nie obchodzi, to i tak w końcu ustawimy się w kolejce do kasy po wierszówkę. A tę wypłaca nam z tego co wypracowali marketingowcy. Redakcja – czy to prasowa, radiowa czy telewizyjna to jeden organizm. Od tego jak funkcjonuje zależy przyszłość całości jak i każdego z członków.

Warsztat Medialny i dziennikarski poradnik

Warsztat Medialny, blog dziennikarski, adresowany jest głównie do ludzi związanych z mediami. Ale nie tylko. Z cyklu porad “Dziennikarski Warsztat” mogą skorzystać także uczniowie parający się redagowaniem gazety szkolnej.

Co to daje? Porady jak poszukiwać ciekawych tematów, przygotować się do pisania newsa, cechy dobrego tekstu informacyjnego czy listę podstawowych zasad poprawnego pisania. Jest też o wywiadzie czy reportażu, a wreszcie o pracy z bohaterem oraz prawnych zagadnieniach zawodu dziennikarza.  Warto skorzystać.

Czytaj też: Dziennikarski narzędziownik czyli co zabrać do plecaka

Warsztat Medialny to także wpisy dotyczące bieżących wydarzeń z życia gazety lokalnej, a czasami opis tego co interesujące z punktu widzenia dziennikarza. Blog to subiektywna ocena więc nie brakuje tu też tego, przed czym się wstrzymuję podczas dziennikarskiej, codziennej praktyki. To komentarze do bieżących wydarzeń. Wstrzymuję się od polityki, ale czasem dodaję to, co myślę o sprawach, o których piszę na łamach Tygodnika Podhalańskiego.

Szkolenie z marketingu, reklamy i nie tylko

Dziennikarstwo i media nie istnieją bez marketingu, stąd niepoślednią rolę także na blogu zajmuje tematyka sprzedaży reklam czy promocji wydawnictwa. Warsztat Medialny to także firma szkoleniowa, która organizuje warsztaty w tej dziedzinie. Do Zakopanego zapraszamy od lat wszystkich tych, którzy zajmują się mediami oraz ekspertów, którzy na tematyce sprzedażowej zęby zjedli.

Jeśli zapiszesz się do newslettera będziesz mieć okazję nie tylko otrzymać darmowego, dziennikarskiego e-booka, ale także informacje o nowych wpisach czy planowanych szkoleniach.

[mailerlite_form form_id=2]

Zapraszam też do sklepu Warsztatu Medialnego. Znajdziesz tu rzeczy, które mogą się przydać w codziennej pracy. Od dyktafonów, przez kompaktowe aparaty fotograficzne, sportowe kamery czy wreszcie materiały eksploatacyjne do drukarek jak tusze czy tonery czy karty pamięci. Asortyment stale się poszerza, a żeby coś kupić wystarczy kliknąć.