Opinie

Uczestnicy o naszych szkoleniach

 

IMG_4659

Szkolenia w Zakopcu pod szyldem “Tygodnika Podhalańskiego” to solidna dawka profesjonalizmu, wymiana doświadczeń i okazja by wspólnie omówić swoje silne i słabe strony . POLECAM!

Konrad Bassek

Tygodnik Krapkowicki

***

Oczywiście jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Wszystkie wskazówki okazały się bardzo pomocne, a moja sprzedaż w ostatnim czasie znacząco wzrosła:) Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy, a ja dowiem się kolejnych ciekawych i przydatnych rzeczy. Szkolenie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze co sprawiło, że tym bardziej pozytywnie je wspominam.

Monika Szymańska

Twój Głos

***

Świetne szkolenie i super organizacja:) Teraz tylko starać się wykorzystać w praktyce nabytą wiedzę i oby do przodu:) Pozdrawiam

Arkadiusz Dworzyński

Tygodnik Konecki

***

Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Spełniło moje wszystkie oczekiwania: przydatne zagadnienia, dużo praktycznych zajęć, wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami. A co najważniejsze – sposób prowadzenia zajęć przez Mariusza Bilskiego z KMB Practise sprawił, że informacje były łatwo przyswajalne i ciekawe, dlatego też wszyscy byli bardzo zaangażowani. Zmieniło się moje podejście do sprzedaży, do klienta, do mojej pracy. Z chęcią wezmę udział w kolejnych szkoleniach.

Agnieszka Molo

Tygodnik Starachowicki

***

Zgadzam się z poprzednikami, szkolenie w Zakopanem świetnie przygotowane, ciekawe zagadnienia zmieniające podejście do klienta, a przy tym większa motywacja do dalszej pracy.

Katarzyna Wojtczak
Przegląd Kolski

***

To bardzo profesjonalne szkolenia. Z jednej strony można odczuć mocno krytyczne podejście Renaty Gluzy do dziennikarzy, z drugiej widać, że uczestników to mobilizuje, bo dostrzegają jak dużo w gazecie można poprawić. Zresztą moi dziennikarze uczestniczą w warsztatach już drugi raz, więc mamy efekty. Widzę, że teksty są dużo lepsze, a pracownicy lepiej zorganizowani. Poza tym dostają tu kopa energetycznego, który pomaga na długo. A do tego szkolenia nie są drogie, więc warto!

Mateusz Orzechowski

wydawca tygodnika Wspólnota

***

Piękna okolica, rewelacyjna atmosfera wśród uczestników, otwarci i doświadczeni trenerzy, a nade wszystko rewelacyjne same zajęcia! Sposób, w jaki miałam okazję szlifować swój warsztat dziennikarski jest nie do przecenienia: zbieranie materiałów “na żywo”, pisanie tekstów pod okiem doświadczonych dziennikarzy, a potem analiza powstałych “dzieł” to cenna nauka, której nie zafunduje żadna szkoła, ani podręcznik! Ciekawa była również wymiana doświadczeń z kolegami z innych gazet lokalnych. Wysoko cenię sobie także spotkanie z ekspertem – panią Anną Marszałek, która przekazała nam wiele ważnych wskazówek, a także opowiedziała o swojej pracy w ogólnopolskich mediach. Dostałam odpowiedź na każde z nurtujących mnie pytań. Z pewnością warsztat wzbogacił moją wiedzę i wykorzystam to doświadczenie w swojej codziennej pracy! Ogromnie dziękuję, że miała okazję wziąć udział w tym szkoleniu! Polecam udział w Akademii Medialnej Tygodnika Podhalańskiego!

Justyna Jaskólska – Kurpiecka,

Kurier Iławski

***

Profesjonalnie, ciekawie i konkretnie. Tak w kilku słowach można określić warsztaty zorganizowane przez Tygodnik Podhalański. To były dwa dni w pełni wykorzystane na zdobywanie niezbędnej w zawodzie wiedzy. Zero nudy i monotonni, które zazwyczaj pojawiają się na zwykłych szkoleniach. Owszem wykład był, ale ciekawy i sprytnie poprowadzony przez Annę Marszałek. W dwie godziny przekazała wiele bardzo cennych informacji. Pomysł z przeprowadzeniem dziennikarskiego śledztwa – trafiony w dziesiątkę. Sprawa wielowątkowa i trudna do rozwikłania. Ale takie tematy uczą najwięcej. I tak było tym razem. Tych warsztatów nie można przegapić. Dla wszystkich, którzy chcą być jeszcze lepsi – obowiązkowe!

Agnieszka Herba,

Gazeta Powiatowa-Wiadomości Oławskie

***

Szkolenia Akademii Medialnej Tygodnika Podhalańskiego są przyczynkiem do lepszego zrozumienia trudnego warsztatu pracy dziennikarza. Prasa Lokalna, która musi korzystać z usług ludzi zajmujących się wieloma tematami jednocześnie, bez monopolu na zagadnienia, zyskuje w ten sposób wszechstronnie przygotowanych współpracowników.
Trenerzy, przygotowujący zajęcia, wyczerpująco omawiają wybrane zagadnienia co powinno przyciągnąć kandydatów na lepszych dziennikarzy.. Zapraszane są osoby, które osiągnęły sukcesy w tym zawodzie.

Cezary Kucharski,

Głos Wągrowiecki

***

Co tu dużo pisać…wyjątkowe miejsce, wyjątkowi ludzie. Szczerze polecam przeżycie czegoś takiego :)) Moja głowa napełniła się przydatną wiedzą, która będę starała się wykorzystać w pracy i życiu codziennym. Dziękuje!

Anna Czortek,
Tygodnik Tucholski

***

Najbardziej pozytywną cechą szkolenia było to, że nie było to szkolenie klasyczne. Z wykładowcą, pokazującym na rzutniku podstawowe reguły i pojęcia dziennikarskie. Oj, to byłoby nie do zniesienia. Uczestnicy wzięli za to udział w treningu, podczas którego uczyli się na własnych błędach. Dobór ćwiczeń i zadań do realizacji był bardzo trafny. Redagowanie tekstów, wymyślanie tytułów, fachowe porady Renaty Gluzy, luźna atmosfera wprowadzona przez trenera Józefa Figurę spowodowały, że po prostu nie było nudno. Każdy zabrał z sobą do redakcji garść doświadczeń, sporo materiałów i pełne płuca świeżego górskiego powietrza. PS. A Jurek Jurecki szukający telefonu pod schodami był nie do przebicia 🙂

Remigiusz Konieczka
Pałuki

***

Ale było cudownie… gdyby nie to, że jestem dziennikarzem napisałbym, że brak mi słów. Ale nie napiszę. Fantastyczne trzy dni. Całość profesjonalnie poprowadzona. Wspaniała ekipa z Tygodnika Podhalańskiego. A codziennie na deser wieczorne podziwianie widoków z kawiarni “TP”…

Adam Jabłoński
Twój Głos

***

Organizatorzy szkolenia wykazali się (rzadkim niestety w naszej rzeczywistości) połączeniem wynikającego z absolutnego profesjonalizmu szacunku dla poświęconego przez nas wszystkich czasu z luzem i inteligentnym dowcipem. Stworzona przez nich atmosfera pozwala z czystym sumieniem polecić innym te szkolenia i samemu czekać z niecierpliwością na kolejne odwiedziny w gościnnej redakcji Tygodnika Podhalańskiego.

Łukasz Zep
Tygodnik Tucholski