Sztuka reklamy – kolejne szkolenie w Zakopanem

sztuka reklamy

Może i długo czekaliśmy z nowym szkoleniem, ale wreszcie jest. “Sztuka reklamy – jak opakować i sprzedać” to szkolenie dla specjalistów od marketingu gazet i portali internetowych.

Sztuka reklamy – to także nasza odpowiedź na postulaty uczestników poprzedniego warsztatu “Jak sprzedać reklamę” w Zakopanem. Wśród pomysłów na tematy do poruszenia w przyszłości, znalazły się bowiem na pierwszym miejscu elementy grafiki w reklamie. Oczywiście nie chodzi nam w tym przypadku o szkolenia dla designerów, ale krótkie przybliżenie zasad, na które trzeba zwrócić uwagę tak podczas negocjacji z klientem jak i przekazywania wytycznych grafikowi.

Tę część szkolenia poprowadzi Zosia Szwajnos, która zajmuje się na co dzień składem Tygodnika Podhalańskiego oraz projektowaniem reklam. Z wykształcenia jest plastykiem i technikiem organizacji reklamy. Jest też autorką cyklu “Witajcie” prezentującego noworodki przychodzące na świat na Podhalu.

Od tej pierwszej części szkolenia, w której postaramy się “opakować” produkt tak, by był jak najbardziej atrakcyjny dla klienta przejdziemy sprawnie do spraw dotyczących dwóch rodzajów relacji.


Sztuka reklamy – relacja z klientem

Najpierw będą to zagadnienia relacji z klientem, ze szczególnym uwzględnieniem trudnego klienta. Mariusz Bilski, właściciel KMB Practise, trener biznesu i coach poprowadzi warsztat dotyczący budowania relacji długofalowej, metod komunikacji, technik sprzedaży i standardów obsługi. Wymiernym efektem tej części będzie wypracowanie najlepszego wzorca budowania relacji i sposobów wdrożenia go w życie w realiach własnej redakcji.

Wiem, wydaje się, że rozpiętość tematyki jest ogromna, a zakres zapełniłby program studiów magisterskich. Jednak jak zwykle będziemy się starać wyciągnąć tylko rzeczy niezbędne w działalności zespołu sprzedającego reklamę. I nie będzie na ten temat wykładów, ale będziemy to przepracowywać metodami warsztatowymi, aby wszystko nie tylko lepiej zapadło w pamięć, ale także dało się dopasować do realnych potrzeb danego zespołu, redakcji czy portalu.

Sztuka reklamy – relacje w zespole

Kolejnym elementem będą relacje w zespole. Skoro mamy stanowić sprawny mechanizm – musimy skupić się także na tym, by wszystkie jego tryby miały swoje miejsce i ze sobą współgrały. Ale jak to zrobić skoro jednocześnie w zespole ze sobą współpracujemy i rywalizujemy?

Kluczem jest właściwe planowanie, ale także raportowanie. Nie chodzi tu o mnożenie biurokracji i dostarczanie szefowi materiału do kontroli. To ma być sposób na dobrą organizację pracy, podział obowiązków i zakresu zadań tak, by nie wędrować po mieście pukając do drzwi tych samych firm. Mówiąc krótko – popracujemy nad tym jak być efektywnym, a nie tylko efektownym.

Na koniec zostawiamy sobie zagadnienie automotywacji – to na czas, gdy wyda się nam, że mamy dość tej roboty i marzy nam się etat choćby przedszkolanki. Każde szkolenie, które prowadziliśmy z Mariuszem Bilskim miało za cel dać nie tylko konkretną, przydatną wiedzę, ale i pozytywnego “kopa” do pracy.

Wyjedziemy z warsztatów także z wypracowaną w zespole ściągą z komunikacji, która ma nam pomóc pozyskać nowego klienta.

Sztuka reklamy – tylko w Zakopanem

Tradycyjnie warsztat odbędzie się w pensjonacie Willa Karpaty w Zakopanem ul. Zwierzyniecka 8, nieopodal redakcji Tygodnika Podhalańskiego.

Zaczynamy w środę, 11 kwietnia o godz. 14, kończymy w piątek o godz. 13.30. W cenę (650 zł brutto) wliczone są dwa noclegi, pełne wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Ci, którzy są już zapisani do naszego newslettera – zapewne już otrzymali szczegółowy program szkolenia. Ci, którzy jeszcze tego nie uczynili – mogą go pobrać klikają poniżej.

Masz pytania – zadzwoń – tel. 791 499 431, lub napisz: szkolimy@medialnie.info

A najlepiej – zgłoś swój udział już teraz:

 Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.