Warsztat na kryzys – o reklamie w Zakopanem

Jak sprzedać reklamę i uporać się z kryzysem w gazecie lokalnej – to cel, który stawiamy sobie przygotowując październikowy warsztat.

– Pozdrawiam z Podlasia i pytanko nieśmiałe – przewidujesz jakieś ciekawe warsztaty? – pyta na Facebooku Ania Kondraciuk.

Jedno zdanie, które przywraca wiarę. Jeszcze minutę wcześniej byłem przekonany, że trzeba przeczekać ciężkie czasy, nie ma sensu przygotowywać nowe szkolenia i rozsyłać oferty. Jest kryzys, spada sprzedaż gazet, wydawcy oszczędzają.

W jednej chwili zapadła decyzje. Działamy! Trzeba teraz pokazać wydawcom, że warto zainwestować w dwudniowe szkolenie.

Mariusza Bilskiego, trenera biznesu, specjalistę od szkoleń sprzedażowych nie trzeba długo namawiać. Termin już mamy – 16-18 października. Od środy do piątku. Odchodzimy od weekendowych zajęć, bo wielu uczestników zgłaszało, że wolny czas wolą poświęcić rodzinie lub… pracy. Wiemy wszyscy, że w gazecie weekend często oznacza jeszcze więcej roboty.

Miejsce: Zakopane.

A tematyka? Ma być do bólu konkretnie: Skuteczna sprzedaż – reklama i promocja gazety lokalnej mimo kryzysu

Czyli przede wszystkim:
1. pozyskanie nowego klienta (jak rozmawiać, utrzymywać kontakt, gdzie i jak szukać nowych)

2. sprzedaż – jakie stosować argumenty, by przekonać klienta do zamówienia reklamy właśnie w naszej gazecie (przygotowanie i przećwiczenie scenariusza rozmowy z klientem – o czym musi  poinformować, jakie materiały zostawić),

3. akcje promocyjne – jak działać, co zrobić by się zaprezentować jak największej liczbie potencjalnych klientów. Tu podczas burzy mózgów stworzymy długą listę pomysłów do wykorzystania.

Każdy wyjedzie z opracowanymi wspólnie, gotowym do wykorzystania pomysłami:

– scenariuszem rozmowy z klientem (z wyliczonymi argumentami typu nakład, sprzedaż, czytelnicy, chwytami negocjacyjnymi, które przećwiczymy do bólu)

– gotowymi materiałami promocyjnymi, które powinien mieć ze sobą

– pomysły na akcje reklamowo – promocyjne gazety.

Co jeszcze? Jeśli uważacie, że jeszcze coś powinno się znaleźć w planie szkolenia – czekamy na podpowiedzi! Ten warsztat skroimy na miarę waszych potrzeb i oczekiwań.

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.