Algorytm na kryzys w lokalnej gazecie

efekt synergii

Zapowiadaliśmy, że to szkolenie będzie bardzo konkretne. I choć pojawiające się już w nazwie hasło “algorytm” brzmi dość abstrakcyjnie jeśli chodzi o sprzedaż reklam to będziemy mocno ćwiczyć – także przed kamerą.

 

Zapytałem Mariusza, co może być najbardziej przydatne podczas sprzedaży. Ja jestem tylko dziennikarzem, jednak spotykając się z ludźmi pracujących w działach reklam wiem, jak ciężko im trafić do klienta.

– Ciężko, bo nie wiesz kim on jest – przekonuje Mariusz Bilski, który jako coach zjadł zęby na szkoleniach sprzedażowych. – Ale pewne cechy można określić już na pierwszy rzut oka. Trzeba to więc wykorzystać podczas rozmowy. Możemy spróbować określić czego klient oczekuje, co jest dla niego najważniejsze. A wtedy będzie z górki – dodaje.

To nie znaczy, że sukces mamy gwarantowany. Przynajmniej jeśli chodzi o sprzedaż reklamy. Dlatego będziemy się uczyć co zrobić, gdy klient powie “nie” i jak przekuć porażkę w końcowy sukces.

Będzie też o najważniejszych pytaniach, które muszą paść podczas takiej rozmowy oraz o 7 najważniejszych argumentach, które nasz klient powinien zapamiętać. Jeśli do tego dodamy ćwiczenia z “szybkiej piłki”, czyli jak sprzedawać, gdy mamy 30 sekund na rozmowę – to chyba warto przyjechać do Zakopanego.

Chcemy to wszytko przećwiczyć przed kamerą, a przydatne efekty spisać, by zabrać je ze sobą. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą pendriva, bo każdy będzie mógł zabrać ze sobą nagrania swoich ćwiczeń. W wolnej chwili będzie można przypomnieć sobie jak to jest, gdy klient trudny, a ja mam tylko 30 sekund, by przekazać mu najważniejsze fakty.

SPRZEDAJĄC Z ALGORYTMEM

CZYLI JAK ZDOBYĆ KLIENTA W GAZECIE LOKALNEJ

Warsztaty dla pracowników działów reklamy i promocji gazet lokalnych
Zakopane, 16-18 października 2013

Prowadzą:

Mariusz Bilski, trener biznesu, coach

Józef Figura, Tygodnik Podhalański

Warsztat odbędzie się w pensjonacie Willa Karpaty
Zakopane, ul. Zwierzyniecka 8 www.willakarpaty.com

W cenę: 500 zł. netto od osoby wliczamy pełne wyżywienie, dwa noclegi oraz materiały szkoleniowe. Na zgłoszenia na stronie: www.warsztatmedialny.pl (zakładka ”zgłoszenie”) czekamy do 30 września.

O uczestnictwie decyduje kolejność zapisów!

 

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.