To nie tylko sprzedaż – kliknij lubię to

Gazeta musi być gotowa do nowej formy kontaktu nie tylko z czytelnikami ale i klientami reklamowymi.

Bo sama sprzedaż nie jest najważniejsza.

Liczy się dobry kontakt, wzajemne uznanie.

Stąd dziś firmy kuszą zniżkami za polubienie na Facebooku czy zapisanie się do newslettera.

 

 

Jeszcze nie tak dawno ćwiczyliśmy podczas szkoleń Akademii Medialnej Tygodnika Podhalańskiego różne formy sprzedaży.  Co zrobić, by przekonać klienta do kupna w 30 sekund, jak na pierwszy rzut oka rozpoznać jego charakter, sposób zachowania. Jak się zachować, gdy będzie niezbyt miło, bo potencjalny reklamodawca będzie miał gorszy dzień. I akurat wyżyje się na przedstawicielu gazety, który właśnie postanowił złożyć mu wizytę z  fascynującą ofertą…

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Nie tylko sprzedaż

Już niedługo odbędzie się kolejny warsztat dla przedstawicieli działu marketingu gazet lokalnych. Razem z Mariuszem Bilskim, naszym trenerem, na chwilę wrócimy do typowych ćwiczeń sprzedażowych. Dla tych, którzy już u nas byli, będzie to okazja, by sobie przypomnieć i przećwiczyć zagadnienie. Nowi poznają, jak można przeprowadzić skuteczną rozmowę z klientem.

Jednak to ćwiczenie będzie wprowadzeniem do nowego modułu zawierającego zagadnienia zwane szumnie “zarządzenie czasem”.

Porządzimy jedynie kalendarzem, bo wiadomo – samego czasu nie zatrzymamy. Skupimy się na tym, jak przygotować listę całorocznych wydarzeń w gazecie po to, by wykorzystać ją w marketingu. Pogłowimy się, jak zbudować listę klientów, jak ją ożywić i co zrobić, by poczuli się oni u nas wyjątkowo. Poznamy też narzędzia, które pozwolą nam tę więź utrzymywać. Będzie o social mediach i systemach mailingowych.

Tym razem chcemy też stworzyć coś na dłuższy czas, stąd przygotujemy wspólnie zamkniętą platformę, która pozwoli na systematyczny kontakt między uczestnikami on-line. Chcemy – także po zakończeniu warsztatów – dzielić się pomysłami i rozwiązywać problemy.

To tylko ogólny zarys naszego warsztatu. Wkrótce więcej o nim Mariusz opowie w wywiadzie. Potem ogłosimy ostateczny termin i miejsce warsztatu.

Mały bonus dla Ciebie

Mamy jeszcze kolejną niespodziankę – to krótki, trzyodcinkowy mini-poradnik dotyczący zarządzania czasem. Warto zajrzeć- wystarczy tylko się zapisać. Wszystko jest darmowe, nie dostaniesz żadnego spamu czy niechcianych reklam, a jak Ci się nie spodoba – w każdym momencie możesz się wypisać z listy.

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.