Mierz wysoko – marketingowa burza mózgów

Dodatek do gazety lokalnej poświęcony alergii? Czemu nie. Zresztą pomysłów jakie pojawiły się podczas burzy mózgów było aż 119.

I znów przerwy trzeba był skracać, a zajęcia przeciągać do samej kolacji, bo tematy poruszane podczas warsztatów interesują wszystkich. Jakie można wymyślić dodatki, jak negocjować z potencjalnymi klientami, jak zachować się w relacji z trudnym rozmówcą – to wszystko zagadnienia zbudowane w oparciu o potrzeby uczestników. Bo każdy pracownik działu marketingu gazety lokalnej przed podobnym wyzwaniem stanął lub stanie.
Mierz wysoko – to pierwsze z haseł na długiej liście zasad procesu negocjacyjnego. Mam nadzieję, że podczas trzydniowych zajęć w Rabce oprócz podstawowej wiedzy udało się wszczepić przekonanie, że możemy wiele. Nawet w czasie kryzysu i rosnącej konkurencji. Poszukiwanie nowych rozwiązań, pomysłów i alternatyw jest sposobem na spadającą sprzedaż. Czy skutecznym – przekonany się czytając gazety naszych uczestników. A na szkolenie zjechali się przedstawiciele działów reklamy gazet z całej Polski: od Wschodu (przemyskie Życie Podkarpackie), przez Śląsk (Co Tydzień Jaworzno, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej), po Zachód (Strzelec Opolski, Tygodnik Krapkowicki, Nasz Tydzień Fakty), północ (Tygodnik Tucholski) i centrum (Tygodnik Pułtuski i Nowodworski).

Jaki będzie temat wiosennego szkolenia dla pracowników marketingu? Jeszcze nie wiem – wszystko zależy od zapotrzebowania i tematyki jakiej będą oczekiwać oni sami. Dla przypomnienia – były już zajęcia dotyczące ogólnie promocji i reklamy w gazecie lokalnej, komunikacji a właśnie zakończyliśmy szkolenie z negocjacji.
Co dalej? Zarządzanie czasem? Organizacja pracy redakcji? A może jeszcze coś innego? Czekam na Wasze opinie i pomyły!

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.