Szkolenia. Magia Tatr kontra bliskość pracy

Na drugim końcu Polski, za płotem, a może na gościnnych występach? Przygotowań warsztatu ciąg dalszy.

Odpowiadaliśmy sobie już na pytanie o tematykę szkolenia. Czas zająć się poszukiwaniem idealnego miejsca na medialny warsztat.

Zakopane miało być strzałem w dziesiątkę. Sprawiedliwie wszystkim tu daleko. Tyle, że jedni przyjeżdżają spod Iławy inni z poznańskiego czy Podlasia. Z Małopolski mało kto. Wydawałoby się, że Warszawa byłaby lepsza. Leży centralnie, większość ekspertów jest na miejscu. A jednak. My też lubimy Podhale, Zakopane. W końcu tu ukazuje się Tygodnik Podhalański, tu powstał Warsztat Medialny, a wreszcie Akademia Medialna Tygodnika Podhalańskiego. Jurek Jurecki, wydawca TP od początku powtarzał – zobaczysz, magia Zakopanego zadziała. I miał rację.

Choć nie do końca. Mimo wszystko podczas podsumowania zajęć pojawiały się pojedyncze głosy narzekania, że tu zewsząd daleko. I żal, że nawet tu, spoglądając codziennie na Giewont i panoramę Tatr nie było czasu na choćby krótki wyskok w góry. Ale cóż – szef płaci za szkolenie, a nie rekreację. Kto chciał, mógł przedłużyć sobie pobyt na weekend. I wiele osób z tej opcji korzysta.

Choć można powiedzieć, że z punktu widzenia szkolenia najważniejsza jest sala i pokoje dla uczestników. Pierwszym miejscem, do którego najczęściej zaglądaliśmy była Willa Karpaty – pensjonat niemal graniczący płotem z redakcją Tygodnika Podhalańskiego. Największym plusem jest położenie w zacisznej okolicy nieopodal Wielkiej Krokwi, a na tyle blisko Krupówek, że wystarczy dziesięciominutowy spacer, by tam się dostać. Świetnym rozwiązaniem była osobna sala szkoleniowa idealnie przystosowana do zajęć. Właściwie jedynym mankamentem – z naszego punktu widzenia – są trudności ze znalezieniem wolnego terminu w weekendy. Trudno się dziwić – turyści też polubili ten pensjonat.

Pewną odmianą, którą zdecydowaliśmy się wprowadzić były warsztaty w Rabce-Zdrój. Też góry, centrum miasta i przytulny pensjonat Royal. Choć, szkolenia organizowaliśmy jeszcze zanim właściciel wyremontował i oddał do użytku nową, dużą salę szkoleniową. Mimo, że warunki noclegowe były bardzo dobre, to jednak podczas zajęć trochę brakowało miejsca. Może i niektórym tęskno było do Krupówek, ale czasu po zajęciach i tak wystarczało co najwyżej na spacer po odnowionym parku czy wieczorną potańcówkę w Hulaj Duszy.

A może gościnne występy?

To miała być mała szkoleniowa rewolucja. Hasło – zaproś nas do siebie, a zorganizujemy ci szkolenie przykrojone do potrzeb – “chwyciło” tylko dwa razy. Razem z Renata Gluzą zorganizowaliśmy takie dedykowane szkolenia z podstaw warsztatu dziennikarskiego w redakcji chrzanowskiego Przełomu i podlaskiej Wspólnoty. Wydawało się, że to doskonały pomysł, bo można rzeczywiście pracować nad tekstami, które ukazują się w danej gazecie, a przy tym zaobserwować jak funkcjonuje cały proces wydawniczy i podpowiedzieć jakieś rozwiązania. Oferta jest wciąż aktualna. Może jak kryzys nieco bardziej popuści, ktoś zadzwoni?

Z Mariuszem Bilskim mamy też w zanadrzu program motywacyjny – szkolenie mające pomóc w poprawie funkcjonowania zespołu, właściwej organizacji pracy i poprawie relacji. Są chętni? Czekamy.

Cały czas czekamy też na propozycje przeprowadzenia szkoleń w innych częściach Polski. Jeśli znasz ciekawe miejsce z dobrym dojazdem (nie wszyscy przyjadą samochodem!), dobrymi warunkami do szkoleń i przystępną ceną – daj znać! Gdziekolwiek by to było. Tylko jeden warunek – przystępna cena. Niedawno dostałem propozycję przeprowadzenia szkolenia w czterogwiazdkowym hotelu. Wciąż wierzę, że kiedyś uda się nam tam zorganizować warsztat. Tylko kondycja prasy lokalnej musi się na tyle poprawić, by wydawcy chętnie zapłacili za szkolenie pracowników trzy razy więcej niż teraz.

Czekamy

Tymczasem przypominam, że kończą się już zapisy na nasze najnowsze szkolenie:

SPRZEDAJĄC Z ALGORYTMEM

CZYLI JAK ZDOBYĆ KLIENTA W GAZECIE LOKALNEJ

Warsztaty dla pracowników działów reklamy i promocji gazet lokalnych
Zakopane, 16-18 października 2013

Prowadzą:

Mariusz Bilski, trener biznesu, coach

Józef Figura, Tygodnik Podhalański

Warsztat odbędzie się w pensjonacie Willa Karpaty
Zakopane, ul. Zwierzyniecka 8 www.willakarpaty.com

W cenę: 500 zł. netto od osoby wliczamy pełne wyżywienie, dwa noclegi oraz materiały szkoleniowe. Na zgłoszenia na stronie: www.warsztatmedialny.pl (zakładka ”zgłoszenie”)

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.