Najlepsza aplikacja do zakupów mobilnych – jaka?

aplikacja do zakupów mobilnych

Obecnie dostępne jest wiele aplikacji umożliwiających zakupy mobilne. Czym powinno się kierować przy wyborze aplikacji, z której zamierza się korzystać podczas kupowania online? Która z nich oferuje swoim użytkownikom najbardziej korzystne warunki?  

Atrakcyjne ceny i duży wybór produktów

Podstawowym wyznacznikiem tego, czy dana aplikacja lub platforma będzie atrakcyjna dla użytkowników, jest możliwość dokonania tanich i różnorodnych zakupów w jednym miejscu. Oczywiście istnieją również specjalistyczne sklepy internetowe i aplikacje mobilne oferujące produkty z wybranej, wąskiej dziedziny, jednak największą popularnością cieszą się witryny posiadające w swoim asortymencie duży wybór artykułów z różnych kategorii. Przykładem takich stron może być eBay, Aliexpress, Amazon czy Allegro.

Promocje, okazje i programy lojalnościowe

Różnego rodzaju promocje i programy lojalnościowe oferowane przez aplikacje do zakupów mobilnych to doskonały sposób na okazyjne zakupy. Przykładem mogą być monety Allegro – za kupienie niektórych produktów zdobywa się wirtualne monety, które można później zamienić na kupony lub wykorzystać jako zniżkę podczas kolejnych zakupów. Bardzo atrakcyjne są także promocje i przeceny na konkretne artykuły lub kategorie: dzięki nim można zaoszczędzić naprawdę dużo, a także zainteresować się ciekawymi propozycjami, których nie widziało się wcześniej.

Proste i bezpieczne sposoby płatności

Istotnym czynnikiem podczas wyboru aplikacji, przez którą zrobisz zakupy mobilne, powinna być możliwość szybkiego, wygodnego i bezpiecznego zapłacenia za zamówienie (na przykład BLIK, PayPal, tradycyjny przelew bankowy lub płatność kartą). Najlepiej, jeśli można wybrać najdogodniejszą dla siebie opcję przesyłki i zapłaty. Niektóre aplikacje oferują także możliwość dokonania zakupów na raty lub darmową dostawę po przekroczeniu określonej sumy.

Szybka i wygodna wysyłka

Bardzo ważna jest możliwość wybrania wygodnego sposobu wysyłki (list polecony lub ekonomiczny, paczka kurierska albo pocztowa, paczkomat, odbiór w punkcie). Aplikacje do zakupów mobilnych oferują często różne okazje, umożliwiające obniżenie kosztów dostarczenia zamówienia i jego ewentualnej reklamacji. Dobrym przykładem jest usługa Allegro Smart, która pozwala na wykupienie abonamentu na darmową wysyłkę zamówień powyżej 40 złotych (od jednego sprzedającego), a także bezpłatny zwrot towaru.