Jak ochronić się przed wirusami?

Covid 19 ukazał wiele negatywnych nawyków, które posiadamy jako społeczeństwo. Transmisja wirusa jest błyskawiczna, zwłaszcza w środowiskach, w których ludzie mają ze sobą bezpośredni kontakt i w sposób niewystarczający dbają o środki ochrony osobistej.

Jakie środki ostrożności w lokalach usługowych sprawdzą się najlepiej? Wybrać maseczki czy przyłbice ochronne

  • Przyłbice ochronne czy maseczki – na co się zdecydować?
  • Środki ostrożności w lokalach usługowych – o czym pamiętać?
  • Jakie zalety mają przyłbice?

Jeżeli chcesz prowadzić swoją działalność w sposób bezpieczny, to w pierwszej kolejności zastanów się nad tym, jak podnieść komfort i bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i klientów.

Przyłbice ochronne czy maseczki – na co się zdecydować?

Obowiązek zasłaniania ust i nosa w lokalach usługowych powoduje, iż trzeba zastanowić się nad tym, jakie środki ostrożności będą najlepsze. Prowizoryczne rozwiązania, takie jak bandamki wiązane na twarzy raczej nie wchodzą w grę. Powstaje dylemat – zdecydować się na maseczki czy na przyłbice ochronne? Wydaje się, iż ten drugi wariant jest o wiele lepszy.

Środki ostrożności w lokalach usługowych – o czym pamiętać?

Zastanawiając się nad środkami ochronnymi, należy pod uwagę wziąć kilka czynników. Liczy się w tym przypadku przede wszystkim skuteczność ochrony. Istotnym elementem będzie także komfort, wszak środki ostrożności w lokalach usługowych są przez pracowników używane przez kilka godzin w ciągu dnia. Kolejny aspekt to łatwość dezynfekcji oraz koszty konkretnego produktu. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki, to przyłbice ochronne wypadają najlepiej w zestawieniu środków ochronnych. Drukomat ma w swojej ofercie przyłbice, które sprawdzą się w każdym lokalu usługowym! Warto zapoznać się z propozycją, dzięki której znacznie można podnieść komfort pracy całego zespołu.

Jakie zalety mają przyłbice?

Przyłbice ochronne to produkt o wielu zaletach. Każdą z przyłbic można używać po wielokroć, pamiętając oczywiście o odpowiedniej dezynfekcji przy użyciu płynu z alkoholem. Dzięki temu ogranicza się koszty, a także chroni środowisko. Przyłbice są zdecydowanie bardziej komfortowe niż maseczki, w których zwłaszcza w ciepły dzień, ciężko jest zaczerpnąć powietrza. Co ważne, przyłbice chronią nie tylko usta czy nos, lecz także oczy. Dzięki temu, iż przyłbica zasłania całą twarz, zdecydowanie łatwiej jest się pozbyć nawyku przypadkowego dotykania ust, policzków czy nosa – a przez to, ryzyko przeniesienia wirusa znacznie spada.