I jak to wszystko ogarnąć

„Nie ma nic łatwiejszego niż być zajętym i nic trudniejszego niż być efektywnym…”

R. Alec Mackenzie

 

To pierwszy cytat z materiałów szkoleniowych, które otrzymają uczestnicy już za tydzień.

 

 

Czasu wciąż brakuje, a zadań nie ubywa. A przecież jesteś  w pracy. Siedzisz godzinami i działasz. Czasem na moment zerkniesz na fejsa, uporządkujesz pocztę, porozmawiasz z upierdliwym klientem, który nawiedza redakcję gdy tylko zawieje halny. Albo spadnie ciśnienie.

A przecież wszystko sobie zaplanowałeś. Miałeś zdążyć. Tego zresztą oczekuje od ciebie szef.  I oczywiście chce, żebyś siedział w redakcji.

Jak to wszystko połączyć?

Do tego miałeś zaplanować zadania na cały miesiąc. Tu patronat, tam trzeba podrzucić baner, a gdzieś jeszcze przygotować promocyjną akcję. Błysnąć przed szefem pomysłem, zaangażować współpracowników, zlecić coś podwładnemu.

Jak to wszystko zaplanować?

Oczywiście jeszcze klienci – masz nie tylko zdobyć nowych reklamodawców, ale i nie stracić tych, których już masz. Obdzwanianie ich z nową ofertą, propozycją rabatów, współpracy, a może także z życzeniami świątecznymi – to może trwać wiecznie! A jeszcze przypominać o wspólnych akcjach, zapraszać do działania.

I jak to zorganizować w krótkim czasie?

Do tego trzeba zaplanować wyjście do ludzi – porozmawiać, zachęcić do kupna reklamy. Ponegocjować. Sprzedać. Żeby mieć efekty, prowizję, nie polec w boju o wyniki.

I jak kolejny raz przekonać, że moja oferta jest lepsza od tej, którą szykuje konkurencja?

 Warsztat w Zakopanem

To pytania, na które poszukamy odpowiedzi już za tydzień  podczas warsztatów w Zakopanem. Razem z Mariuszem Bilskim. Lista uczestników już niemal zamknięta, program dopięty, miejsce w ulubionym zakopiańskim pensjonacie Willa Karpaty już czeka. To parę metrów od redakcji Tygodnika Podhalańskiego.

Jestem przekonany, że znów uda nam się wspólnie stworzyć świetną  atmosferę i znaleźć odpowiedź na te pytania. Po trzech dniach wyjedziemy z rozwiązaniami, które sami wypracujemy, listą akcji do wykorzystania , a także pomysłami jak zaistnieć także w wirtualnej przestrzeni.  Ja już się nie mogę doczekać. A Wy?

PS.

Ćwiczenie z kijem (na zdjęciu) też będzie!

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.