Dodatek Budowlany – pomysł na lokalną współpracę

Dodatek Budowlany

Już działa, choć wciąż go poprawiam. Dodatek Budowlany. Strona poświęcona – jak sama nazwa wskazuje – wszystkiemu co plącze się wokół założonej tematyki.

Skoro w gazetach lokalnych powstają dodatki przy różnych okazjach to dlaczego mają się ograniczać tylko do wersji papierowej? W końcu internet daje znacznie więcej możliwości. Nie ogranicza nas koszt druku i pojemność papierowej płaszczyzny. Możemy dodawać całe albumy  zdjęć, do tego podcasty, filmy i co nam tylko do głowy przyjdzie. I jeszcze to wszystko uaktualniać.

W Dodatku Budowlanym nie ma jednak miejsca na teksty specjalistyczne adresowane do wąskiego grona odbiorców. To przede wszystkim popularyzacja nowinek, rzeczy, o których warto wiedzieć i pamiętać. Także platforma dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami. Stworzona nie tylko z myślą o czytelnikach, ale także o fachowcach, którym trudno z tradycyjną reklamą przebić się do klientów.

Dodatek Budowlany i majster z pomysłem

Co proponuję? Zostawmy kolorowe i kosztowne reklamy, w których powtarzają się słowa kluczowe w stylu: tanio, fachowo, najlepszy specjalista itp. W zamian niech ekspert opowie dziennikarzowi o tym co robi, jakie są trendy, co w danym regionie jest modne i wspólnie ułożą ciekawy artykuł. Po troszę specjalistyczny, ale przede wszystkim strawny w czytaniu i trafiający do przeciętnego czytelnika. Czyli do każdego.

Dlatego Dodatekbudowlany.pl to miejsce także dla tych, którzy chcą swe usługi pokazać innym. Pragną się zareklamować, ale nie za pomocą banerów, lecz fachowego tekstu. Jeśli robisz coś świetnego – budujesz, aranżujesz, projektujesz czy remontujesz i chciałbyś o tym powiedzieć światu – daj znać, napisz. Chętnie Cię odwiedzę i ustalimy warunki naszej współpracy.

I tym sposobem dotarliśmy do równie skomplikowanego, co niemal magicznie brzmiącego pojęcia, jakim jest: content marketing. To właśnie jest to, co chcemy zaproponować fachowcom.

Pomyślałem więc o tych, którzy szukają tego typu informacji, ale też o wszystkich, którzy chętnie pokazaliby swą działalność światu nie tylko raz w roku i jedynie na zniszczalnym papierze.

Daję możliwość publikowania przez cały rok. Teksty tu zaprezentowane będzie można znaleźć w każdym czasie i miejscu. Bezterminowo. Można je udostępniać klientom i znajomym. Publikować odnośniki w mediach społecznościowych czy na swojej witrynie internetowej. Komentować i prosić o komentarze, bez obaw, że znajdzie się tu złośliwy hejt. Wobec trolli i innych złośliwców jestem stanowczy w moderacji.

Dodatek Budowlany – cyfrowa wkładka dla lokalnych portali

Dodatek Budowlany ma swoją zakładkę na stronie Tygodnika Podhalańskiego 24tp.pl. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wpisy linkować także w innych gazetach lokalnych i nie tylko. Oczywiście, można zamieszczać zdjęcie, tytuł lead i link. Nie wolno przeklejać całego tekstu. Ale to dla każdego wydawcy jest oczywiste.

Tym sposobem stworzymy szerokie audytorium – tekst może trafić nie tylko do czytelnika w Nowym Targu czy Zakopanem, ale także w Białej Podlaskiej, Tucholi czy Krotoszynie. Co więcej – także redaktorzy z tych miejscowości będą mogli stworzyć swój artykuł pospołu z lokalnym budowlańcem. I zamieścić go w Dodatku Budowlanym.

Możemy wspólnie stworzyć platformę,  która przysporzy czytelników, zwiększy ruch na stronie, ale także pozwoli zarobić wszystkim lokalnym wydawcom, którzy będą chcieli się zaangażować w projekt.

A przede wszystkim stworzy naszym lokalnym budowlańcom, projektantom i wytwórcom możliwość dotarcia do jeszcze szerszego kręgu zainteresowanych klientów.

Zapraszam do kontaktu:

budujemy@medialnie.info.

Tel. 791 499 431

Reklama:

Katarzyna Starczowska

Tel. 508 380 38

k.starczowska@24tp.pl

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.