Ogarnij się czyli szkolenie dla pracowników działu reklamy

szkolenie dla pracowników działu reklamy

Zapraszamy do Zakopanego na kolejne szkolenie dla pracowników działu reklamy, promocji gazet lokalnych, portali i nie tylko.

Tym razem będzie o tym jak zaplanować działania i zorganizować sobie pracę – począwszy od porządku na biurku po roczny plan zadań dla całego zespołu.

Jak zawsze – będzie mało gadania, dużo ćwiczeń i przygotowania konkretnych rozwiązań przydatnych w pracy i życiu codziennym.

Tych, którzy są stałymi bywalcami naszych warsztatów – przekonywać nie muszę, a tym którzy się zastanawiają podpowiadam – naprawdę warto!

Zaplanuj – szkolenie dla pracowników działu reklamy

– Ale temat? Nie lepiej by było coś o sprzedaży? Tak konkretnie, praktycznie, bo  wydaje się takie mało przydatne – dzwoni do mnie Kasia zaraz po tym jak dostała zaproszenie na szkolenie.

Pytanie powtórzyłem sobie raz jeszcze. I jeszcze. I przypomniało mi się ćwiczenie, które przeprowadzałem podczas niedawnego szkolenia dla portalu Biala24.pl. Polegało na rozpisaniu kolejno swoich zadań, które wykonuję codziennie, raz w tygodniu, miesiącu, w roku. A potem trzeba było dopisać ile czasu procentowo na nie poświęcam. I czy  za dużo, czy za mało. Chwila refleksji uświadamia, że z tym wcale nie jest dobrze.

Nie potrafimy się zorganizować. A to przekłada się na efektywność. Dlaczego nie sprzedaję wystarczającej ilości reklam? Dlaczego nie powiększam grona klientów?

Zarządzanie czasem

Już na tym blogu wstawiłem niegdyś Antyporadnik zarządzania czasem. Była tam też krótka rada dla tych, którzy mają problem z organizacją czasu pracy.

Wiem, że planowanie w tym zawodzie to pisanie palcem na wodzie. Ale choć spróbuj. To kilka sposobów. Są w większym lub mniejszym stopniu przetestowane, ale jestem pewien, że sprawdzą się w każdej redakcji. Można dodawać kolejne podpunkty, rozwijać je, opisywać. Ale zacznij od tych pięciu dość ogólnych pomysłów. Spróbuj je wprowadzić w życie. I zobacz co to zmieni.

  1. Ustal sobie, najlepiej dzień wcześniej – jakie sprawy musisz załatwić, co możesz odłożyć na później, co dać do zrobienia innym. Priorytety wypisz na kartce zaznaczając ile czasu potrzebujesz na ich realizację. Zrób sobie przy każdym odpowiedni zapas czasu, taką zakładkę na wszelki wypadek, bo zwykle braknie ci czasu. A jeśli zostanie – możesz  sobie zrobić spacer w nagrodę, albo zacząć kolejne zadanie i wcześniej skończyć całą pracę.
  2. Zacznij dzień od krótkiego zadania, które możesz  szybko skończyć. Nie otwieraj na dzień dobry skrzynki pocztowej. Lepiej napisz notkę z wczorajszego Dnia Grochówki organizowanego przez koło gospodyń wiejskich z Bąków Grzmiących. I tak kiedyś to musisz zrobić. Jeśli przejrzysz pocztę pół godziny po rozpoczęciu pracy to  świat się nie zawali. A ty będziesz miał ogromną satysfakcję z dobrego otwarcia. Spróbuj, a zobaczysz jakiego to daje kopa na dzień dobry!
  3. Wyznacz sobie czas na przeglądanie poczty i mediów społecznościowych. 2-3 razy na dzień. I ustal sobie godzinę, gdy na nie odpowiadasz. Po co masz odrywać się od pracy za każdym razem, gdy zobaczysz powiadomienie o mailu? Jak musisz – przeczytaj o co chodzi, ale odpowiedz na wszystkie np. o 12. No, chyba, że to sprawa nie cierpiąca zwłoki.
  4. Staraj się wyłączyć na czas pisania tekstu czy realizacji konkretnego zadania. Daj się pochłonąć.
  5. Zrób sobie własny system  wynagradzania za zrealizowane zadania. Ciesz się swoim sukcesem. Jak sam się nie docenisz to nikt tego nie zrobi za ciebie.

Zaplanuj Tatry

To tylko przedsmak tego, co będzie się działo w Zakopanem na przełomie maja i czerwca. Jestem przekonany, że razem z Mariuszem Bilskim, trenerem biznesu  i coachem podpowiemy wiele innych ciekawych rozwiązań. To nie będzie sztuka dla sztuki, ale garść konkretnej, przydatnej wiedzy, która poprawi twoją pracę. Bo czasem wystarczy sobie odpowiednio wszystko zaplanować.

Uwaga dla tych, co kochają Tatry. Szkolenie odbywa się od środy do piątku (31 maja – 2 czerwca), więc można zaplanować sobie weekend w górach.

Do zobaczenia w Zakopanem!

Ogarnij się czyli jak zorganizować sobie czas pracy i zbudować skuteczny zespół

Aktualizacja

Niestety, szkolenie w tym terminie musimy odwołać. Kolejny termin przedstawimy wkrótce.

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.