Dodatek Budowlany czyli mój sposób na swojski content marketing

Dodatek Budowlany

Dodatek Budowlany to pomysł na poszerzenie oferty lokalnego portalu. Właśnie dorobił się zakładki i osobnej kategorii na stronie Tygodnika Podhalańskiego.

Pomysł nie jest specjalnie odkrywczy. Portale, blogi, fora tematyczne funkcjonują od dawna. A, że przy okazji corocznych Targów Budowlanych organizowanych w Nowym Targu przygotowywałem papierowy Dodatek Budowlany – już dawno chciałem utworzyć jego internetową wersję. I oto jest.

Dodatek Budowlany. Gdy sąsiad jest fachowcem

Ma być swoistym workiem bez dna, do którego można wrzucać teksty na każdy temat związany z budownictwem i aranżacją wnętrz. Od porad jak położyć panele po najnowsze trendy w projektowaniu domów. Od sposobów na sprzątanie po karnawałowej balandze po najnowsze technologie wykorzystywane w “inteligentnym domu”. A wreszcie od pomysłów na oszczędności przy ogrzewaniu domu po porównywarki kredytowe czy wymianę walut na spłatę raty we frankach czy euro.

Oczywiście – nie jestem specjalistą w każdej dziedzinie. Od tego wyszukuję ekspertów. I niemal każdy tekst jest okraszony  wypowiedziami fachowców. Niekoniecznie będą to specjaliści o uznanych nazwiskach czy reprezentujący potężne firmy. Często jest to majster, szef góralskiej ekipy budowlanej czy właściciel małej firmy wprowadzającej na rynek nowe rozwiązania.

Dodatek Budowlany. Content zza miedzy

I tu jest miejsce dla rozwiązania zwanego szumnie content marketingiem. To pomysł dla tych, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie, chcieliby wypromować swą działalność, usługi, firmę. Oprócz wykupywania reklam w formie kolorowych banerów – tu mają miejsce i narzędzia, by pokazać się jako prawdziwy fachowiec. Bo Dodatek Budowlany to też idealne miejsce także na promocję i teksty sponsorowane. Wystarczy zaprosić – przyjedziemy, opiszemy działalność lub zaprosimy do wystąpienia w roli eksperta w danej dziedzinie.

Ale z góry uprzedzam – teksty przygotowujemy sami. Jeśli ekspert dostarcza gotowe materiały – przygotujemy i przeredagujemy całość tak, by tekst pasował do formuły Dodatku Budowlanego. Nie będzie tu miejsca na trudne, techniczne słownictwo czy wywody zrozumiałe jedynie dla wąskiej grupy fachowców.

Chcemy dotrzeć do jak największej liczby odbiorców stąd teksty muszą być zrozumiałe i przystępne dla każdego. Często pisane są w lekko żartobliwym, luźnym tonie. Oczywiście – jeśli ktoś będzie chciał się zagłębić w tematykę – możemy udostępniać linki do stron, materiałów, opracowań. Internet daje w tym zakresie ogromne możliwości. Także jeśli chodzi o materiały wideo czy dźwiękowe podcasty.

Dodatek Budowlany. Zróbmy to sami

Pomysł dopiero startuje. Dodatek Budowlany to osobna strona zbudowana na technologii WordPressa. Dziś uruchomiliśmy zakładkę do niego na stronie Tygodnika Podhalańskiego, gdzie również pojawiła się osobna kategoria – oczywiście pod wiele mówiącym hasłem: Dodatek Budowlany.

Ciekaw jestem jak to się przyjmie i czy uda się zgromadzić wokół przedsięwzięcia grupę stałych czytelników oraz ekspertów. Mam taką nadzieję. Pod szyldem Dodatek Budowlany uruchomiłem też osobną stronę na Facebooku. Wystarczy polubić, by dostawać przy okazji powiadomienia o nowych wpisach czy inne ciekawostki wyszperane w sieci.

A ja – będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomysły. Zachęcam  do odwiedzin i współpracy przy tworzeniu Dodatku Budowlanego. Liczę na ciekawe komentarze i opinie. Dla hejterów miejsca jednak tu nie ma. Wszelkie próby obrażania tak autorów, ekspertów jak i innych komentatorów – będą kasowane z całą stanowczością.

Żeby nie kończyć reprymendą – zapraszam do odwiedzin. Wspólnie stwórzmy to dzieło ku zadowoleniu budowlańców i pokrzepieniu serc odbiorców ich usług.

Cóż, jestem pewien, że… będziecie Państwo zadowoleni!

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.