Szkolenia: Dobry szef kontra rutyna i wypalenie

Coś dla szefów każdego stopnia oraz tych, których dopada rutyna i wypalenie. Wraz z Mariuszem Bilskim chcemy zaproponować dwa całkiem nowe szkolenia w Zakopanem.

Jak być szefem, żeby nie zwariować – warsztat adresowany jest do wszystkich szefów w gazetach lokalnych – od kierowników działów, przez sekretarzy redakcji, redaktorów naczelnych po samych wydawców.
Tak, jak to ma miejsce podczas typowych szkoleń biznesowych, chcemy zwrócić uwagę na zagadnienia, z którymi mają do czynienia szefowie. Tematy, które poruszymy podczas zakopiańskiego warsztatu?
Będzie między innymi o tym jaki model przywództwa jest najlepszy dla szefa, a jaki najbardziej efektywny. Zastanowimy się jak radzić sobie z konfliktem w redakcji, jak poradzić sobie z drugim obiegiem informacji, jak utrzymać odpowiednią komunikacja w zespole, a wreszcie jak zbudować efektywny, a nie tylko efektowny zespół. Będzie też o motywacji w zespole, a wreszcie jak radzić sobie z emocjami. To ostatnie wyzwanie będzie dużym wyzwaniem dla prowadzącego jeśli akurat podczas zakopiańskiego warsztatu powieje halny. A tu w górach dobrze wiemy co to znaczy…
Na koniec Mariusz poruszy zagadnienie, które brzmi nieco zaskakująco:
Dobry szef = dobry zespół i jak do tego dojść w kilka miesięcy.
***

Nasza kolejna propozycja adresowana jest już do wszystkich pracowników gazet lokalnych – od dziennikarzy poczynając, przez korektę, działy reklamy, dtp, na szefostwie kończąc. Tym razem chcemy wspólnie zastanowić się co zrobić, by nie ogarnęło nas zjawisko, które dla gazety jest wręcz zabójcze:

Rutyna i wypalenie jak się im nie dać?

Będziemy się zastanawiać nad tym co nas demotywuje i dlaczego jest tak nam z tym ciężko. Czy problem jest faktyczny czy tylko my go widzimy?
Jak znaleźć inną optykę? Jak robią to inni i jakie mają efekty?  Czy w moim wypadku to możliwe? Wreszcie: jak przekuć nowy sposób myślenia w działanie.

Powtórka z algorytmem

Po dużym zainteresowaniu i dobrych ocenach ze strony użytkowników planujemy powtórkę jesiennego szkolenia pt.: “Sprzedając z algorytmem czyli jak zdobyć klienta w gazecie lokalnej” adresowanego do pracowników działu reklamy i promocji gazet lokalnych. O tym jak wyglądała atmosfera podczas szkoleń można przeczytać na naszym blogu: “Szkolenia. Budując swą markę czyli jak podejść klienta” oraz w kolejnych wpisach z następnych dni warsztatu.

Author : Józef Figura

Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego i trener, właściciel firmy szkoleniowej Warsztat Medialny. Prowadzi warsztaty dla dziennikarzy, pracowników mediów, ale także zajęcia dla studentów oraz uczniów. Właściciel sklepu internetowego ze sprzętem przydatnymi w dziennikarstwie i nie tylko.