Sposoby na ekologiczną i skuteczną reklamę od EkoPromo

Każda firma, która chce zwiększyć ilość klientów szuka nowych metod na promocję swojej działalności. Chociaż w modzie pozostaje reklama tradycyjna, prowadzona online i wręczanie gadżetów reklamowych, to istnieją również niekonwencjonalne sposoby na ekologiczny marketing. A wśród nich chociażby oferta firmy EkoPromo. Sprawdź, jak zaskoczyć potencjalnych klientów i zaciekawić ich swoją ofertą.

Ciekawa i oryginalna reklama nie musi być droga. Za pomocą prostych środków przekazu i kilku efektownych nośników można przyciągnąć zainteresowanie nowych klientów. Pomysłów nie brakuje – wystarczy spojrzeć na zakres usług, jakie świadczy firma EkoPromo – agencja hostess i hostów.

Przyczepki i rowery reklamowe

Jazda na rowerze to nie tylko ekologiczny sposób na poruszanie się po mieście. Wykorzystując rower reklamowy można szybko i skutecznie dotrzeć do wybranej grupy klientów, nie korzystając ze sterty ulotek czy nie wysyłając tysięcy maili. Czym są rowery reklamowe? To ogólna nazwa usługi, która polega na outdoorowej reklamie za pomocą plakatu. Plakat promujący produkty lub usługi danej firmy umieszcza się na przyczepce, doczepionej do roweru.

Źródło: materiały firmy EkoPromo

Wyspecjalizowani pracownicy agencji – hostessy i hości, poruszając się rowerem po wyznaczonej trasie, reklamują usługi firmy. Taki plakat reklamowy jest doskonale widoczny, a co ważne, trafia do wielu potencjalnych klientów jednocześnie. Rowerzystom można dodatkowo zlecić rozdawanie ulotek – w ten sposób zwiększa się szansa na powodzenie akcji reklamowej.

Reklama rowerowa to nie jedyny sposób na ekologiczną promocję firmy. Jeśli wynajem przyczepki jest za drogi, można postawić na rozdawanie gadżetów (sampling) w postaci chodzącej reklamy. To opcja, z której chętnie korzystają firmy, reklamujące się na eventach, w galeriach handlowych czy na deptakach.

Chodząca reklama – Bannery na plecy (goboardy)

Chodząca reklama to usługa, w przypadku której komunikaty marketingowe umieszczone są na specjalnie przygotowanych banerach. Bannery na plecy – goboardy to duże plakaty reklamowe umieszczone w dostosowanym do noszenia na plecach ramie, a dokładniej w kasetonie – używając języka branżowego.

Taki nośnik zakładają hostessy i hości, po czym chodzą w wyznaczonym miejscu przez określoną ilość czasu. To atrakcyjna reklama typu outdoor, którą można połączyć z rozdawaniem ulotek czy wizytówek lub ustną promocją firmy. Dodatkowo, dzięki nowoczesnym możliwościom, jakie zapewnia oświetlenie LED, z tej formy reklamy można korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. Chodząca reklama jest nie tylko skuteczna, ale i ekologiczna. Nie wymaga użycia żadnych pojazdów mechanicznych, a jedynie ludzkiej pracy. Jeśli poszukujesz atrakcyjnej formy ekologicznej reklamy, bannery na plecy są idealnym wyborem.

Źródło: materiały firmy EkoPromo

Szczudlarze – atrakcja nie tylko dla dzieci

Chodzenie na szczudłach uznawane jest za pewnego rodzaju sztukę. Wzbudza pozytywne emocje nie tylko wśród dzieci, ale również u dorosłych. Z tego powodu szczudlarze coraz częściej pojawiają się na imprezach i festynach, bawią dzieci w muzeach czy na placach zabaw. Aby wykorzystać potencjał tej formy reklamy, szczudlarze na eventy są specjalnie przygotowywani. Mogą nosić firmowe koszulki, prowadzić konkursy czy pełnić rolę speakerów. Rozdają też reklamowe cukierki czy firmowe ulotki, a także… przytulają uczestników eventu! Ten drobny gest może szybko i łatwo wzbudzić u potencjalnych klientów pozytywne emocje, które będą kojarzone z promowaną marką.

Nowoczesne sposoby na wypromowanie lokalu, otwarcia i dni otwarte

Wykorzystywanie ekologicznej reklamy staje się coraz popularniejsze. Jest to forma atrakcyjna, a co ważne, niezbyt droga. Na jej wykorzystanie może sobie pozwolić niemal każdy przedsiębiorca, dla którego ważny jest stosunek ceny do jakości promocji marki. Nietypowe nośniki reklamowe wykorzystujące ludzką sprawdzają się w lokalnej reklamie lub skierowanej punktowo do wypromowania jakiegoś wydarzenia. Często na mieście widzi się nietypowe formy reklamy dni otwartych lub otwarć. Czasami nietypowe kreacje zakrawają o tzw. mystery marketing, oparty na tajemnicy. Legendarnym przykładem na polskim rynku było wprowadzenie marki Heyah i nikomu nie znana czerwona łapka, która pojawiła się w wielu miejscach na raz.