Jak sprawdzić ruch na stronie?

pozycjonowanie

Konkurencja wśród witryn i sklepów internetowych jest coraz większa. Bardzo trudno jest przebić się przez tysiące podobnych stron, by zaistnieć i stać się bardziej popularnym i łatwiej wyszukiwalnym w sieci. Odpowiada za to pozycjonowanie strony oraz jej indeksowanie na odpowiednie słowa i frazy kluczowe. W jaki sposób można sprawdzić i zwiększyć ruch w swojej witrynie, a tym samym zapewnić sobie większą szansę na sukces?

Jak sprawdzić ruch w witrynie internetowej?

Ruch na stronie internetowej ma niezwykle ważne znaczenie dla sukcesu każdej firmy. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak sprawdzić ilość wejść na stronę. Aby uzyskać dostęp do takich statystyk, należy skorzystać z jednego z dwóch narzędzi od Google. Pierwszym z nich jest Search Console, drugim natomiast Google Analytics. Oba te narzędzia pozwalają na łatwe sprawdzenie, ile wejść na stronę odbyło się w określonym przedziale czasu. Co więcej, wskaźnik ten możemy określić zarówno w odniesieniu do jednego adresu URL, jak i dla całej witryny internetowej.

Aby skorzystać z Google Search Console, należy zalogować się do panelu, a następnie przejść do zakładki “Skuteczność” i “Wyniki wyszukiwania”. Tutaj znajdziesz informacje na temat łącznej liczby kliknięć, czyli wejść na stronę. Możesz dowolnie ustawiać interesujący Cię przedział czasowy bądź analizować ruch w czasie rzeczywistym. 

Aby skorzystać z usługi Google Analytics, musisz zalogować się do panelu, a następnie sprawdzić dane w dostępnych zakładkach. Google Analytics umożliwia przegląd zachowań osób, które odwiedzają stronę, a także poszczególne jej zakładki. Możesz sprawdzić, ile osób weszło na stronę, jak długi czas na niej spędzili, a nawet w które linki kliknęli.

Ogromną zaletą obu tych narzędzi jest fakt, ze są one darmowe. Wystarczy tylko założyć konto, by mieć wgląd w statystyki swojej witryny. Budowanie popularności marki bez monitorowania ruchu jest w zasadzie skazane na niepowodzenie. Konieczna jest analiza zachowań odbiorców, czasu, jaki spędzają oni na stronie czy treści, które najbardziej odpowiadają ich zainteresowaniem. W ten sposób możesz tworzyć ofertę, która będzie najbardziej dopasowana do potrzeb klientów. To sprawi, że chętniej będą oni odwiedzać witrynę i korzystać z usług, co da wymierne zyski.

Jak można zwiększyć ruch na stronie www?

Zastanawiasz się, jak zwiększyć ruch na stronie? Nie jest to zadanie proste, jednak niezwykle istotne, szczególnie teraz, gdy konkurencja jest ogromna. Aby zwiększyć ruch na stronie, należy przede wszystkim sprawić, by strona wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google. Wchodzimy więc w temat pozycjonowania, w którym z pewnością ogromną rolę odgrywa content, a więc treść strony. Istotne jest tworzenie opisów produktów, treści czy meta opisów zgodnych z zasadami SEO, co pozwala na łatwe indeksowanie witryny i pozycjonowanie jej wysoko w rankingu wyszukiwania. Kiedy strona będzie dobrze widoczna w wyszukiwarce,  większa będzie szansa, że klient ją odwiedzi, mniejszy będzie także współczynnik odrzuceń. Warto bowiem wiedzieć, że wartościowy ruch na stronie to ten, który prowadzi do zwrócenia uwagi klienta, zatrzymania go na dłużej i zachęcenia do powrotu w przyszłości. Taki ruch prowadzi do sukcesu sklepu.

Istotne jest także pozycjonowanie strony internetowej za pomocą udostępnień w mediach społecznościowych. To doskonałe narzędzie do generowania ruchu. Pozycjonowanie stron nie jest zadaniem łatwym, dlatego często jest zlecane agencjom czy firmom specjalizującym się w tej dziedzinie. Do sprawdzania ruchu służą różne narzędzia, badające zachowania użytkowników i liczne szczegółowe dane na temat analizy ruchu.

Co warto sprawdzić na stronie konkurencji?

Monitorowanie ruchu na swojej stronie to niejedyne zadanie dla osoby, która chce zwiększyć popularność swojej witryny. Warto na bieżąco śledzić poczynania na stronach konkurencji. Analiza konkurencji pod kątem słów kluczowych, estymacji ruchu czy analiza widoczności stron komercyjnych konkurencji daje wiele informacji i wskazówek na temat tego, co można ulepszyć, by strona stała się lepiej wypozycjonowana. Lepsza widoczność strony wiąże się z odwiedzinami potencjalnych klientów.

Dla wielu przedsiębiorców ciekawostką może być historia serwisu www, którą można łatwo sprawdzić. Taka usługa pozwala nam na wgląd w to, jak dana witryna wyglądała w określonym momencie w przeszłości. Jakie to ma znaczenie dla zwiększenia ruchu na własnej stronie? Przede wszystkim takie, że można podpatrzeć, jakie zmiany zostały wprowadzone i co przyczyniło się do wzrostu popularności danej witryny w sieci, a następnie wprowadzić zmiany we własnej stronie.

Jak reklamować swoją stronę?

Reklama sklepu w Internecie może opierać się na udostępnienia w mediach i portalach społecznościowych, które dzisiaj są niezwykle popularnym kanałem informacyjnym. W ten sposób możesz znacząco zwiększyć ruch na swojej stronie nawet bez zbyt dużych nakładów finansowych. Do reklam służą oczywiście także usługi płatne, które są bardzo skuteczną formą reklamy.