Szkolenia z wakacjami w tle

Szkolenie w wakacje? Dlaczego nie, szczególnie jeśli spotykam się z sympatycznymi, młodymi ludźmi.

 

Potwierdza się obserwacja, że dziennikarstwo najbardziej wciąga… osoby spoza zawodu.

Cała dwudziestka to głównie studenci z różnych części Mołdowy. Do Nowego Sącza przyjechali w ramach projektu realizowanego przez Małopolskie Towarzystwo Oświatowe. Mi przypadł w udziale jednodniowy warsztat z dziennikarstwa interwencyjnego. Nazwa dość swobodna i umowna. Nie chcę używać wielkich słów i mamić ludzi, że będziemy się uczyć jak prowadzić głośne śledztwa.

W końcu chodzi o sól dziennikarstwa – czyli teksty dotyczące codziennych problemów z jakimi stykają się nasi czytelnicy. Dziury w drodze, skorumpowany urzędnik, sąsiad, z którym nie da się wytrzymać. Dziecko, które by przeżyć potrzebuje pomocy otoczenia.

Scenki imitujące dziennikarskie sytuacja także i tym razem wciągnęły uczestników.

Scenki imitujące dziennikarskie sytuacja także i tym razem wciągnęły uczestników.

Przykładów można przytaczać wiele. My zastanawialiśmy się jak w różnych sytuacjach powinien zachować się dziennikarz. Interweniować, czy może przeciwnie – złośliwy anonim wyrzucić do kosza. Takich przecież też nie brakuje.

Typowe ćwiczenie energetyzujące pozwala zapomnieć o upale i zmęczeniu.

Typowe ćwiczenie energetyzujące pozwala zapomnieć o upale i zmęczeniu.

Lubię grupy, które nie trzeba zbytnio zachęcać do dyskusji i aktywności. A tu mimo upalnej pogody za oknem i językowych zawiłości wymagających tłumaczeń polsko-rumuńsko-rosyjskich wspomaganych niekiedy angielskim – atmosfera była wyśmienita.

Pospołu w całej okazałości.

Pospołu w całej okazałości.

 

Wiem, wiem – są wakacje, komu chciałoby się myśleć o nauce i warsztatach. Choćby były najbardziej ciekawe. To oczywiste. Gdybyś jednak kiedyś, później, po urlopie chciał nawiązać współpracę  – zapraszam do kontaktu.
Informacje o szkoleniach dla młodzieży i organizacji pozarządowych znajdziesz TUTAJ.
Pełna oferta prowadzonych szkoleń jest TUTAJ
A jeśli spodobał Ci się ten wpis i chciałbyś otrzymywać kolejne zapraszam do zapisania się do newslettera. Na początek otrzymasz krótki poradnik jak pisać dziennikarskie teksty. Zupełnie gratis!

[grwebform url=”http://app.getresponse.com/view_webform.js?wid=7865602&u=PeoJ” css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]« (Wcześniejszy tekst)