Oferta szkoleniowa

System, który od dawna funkcjonuje w biznesie sprawdza też w gazetach lokalnych. Dzięki doświadczeniom w pracy redakcji powstała nasza oferta szkoleniowa.

oferta szkoleniowa

A gdyby przyjąć taką wersję?

Naszych odbiorców chcemy zainteresować nie tylko szkoleniami z podstaw warsztat dziennikarskiego, ale też telewizji internetowej, fotografii, dziennikarstwa śledczego czy promocji i reklamy. W odpowiedzi na zapotrzebowania wydawców i dziennikarzy powstała nasza oferta szkoleniowa. Przeczytaj o warsztacie, który z Jurkiem Jureckim z Tygodnika Podhalańskiego przeprowadziliśmy w mieleckim Korso: Latający warsztat medialny 

Oferta szkoleniowa: podstawy warsztatu dziennikarskiego

oferta szkoleniowa

Podstawy dziennikarskiego warsztatu – warsztat w Garwolinie. Kliknij zdjęcie i przeczytaj relację.

Podczas warsztatu wykorzystujemy zasady burzy mózgów, by stworzyć listę pomysłów na zrealizowanie zadanego tematu. To także garść praktycznych porad przydatnych przy pracy nad tekstem dziennikarskim – sami tworzymy  listę zasad poprawnego pisania. Przygotowujemy się także do przeprowadzenia wywiadu zwracając uwagę na umiejętność prawidłowego formułowania pytań.

Wprowadzamy także elementy prawa przydatne dziennikarzowi. Zastanawiamy się nad kluczowym zagadnieniem jakim jest dla dziennikarza prawo do informacji. Część dotycząca sprostowań i odpowiedzi pozwala postawić się nie tylko w sytuacji dziennikarza, który jest pomawiany o napisanie nieprawdy, ale również osoby, która przez nierzetelność i brak etyki dziennikarskiej została skrzywdzona. 

Oferta szkoleniowa: dziennikarstwo śledcze

Warsztat zorganizowany na zasadzie symulacji. Uczestnicy podzieleni na małe grupy prowadzą własne dochodzenie mające wykryć aferę w lokalnym światku polityki i biznesu. W rolę bohaterów wcielają się trenerzy. Zadaniem uczestników jest przede wszystkim wykorzystanie wszelkich źródeł informacji, by rozwikłać kolejne wątki afery. To pozwala również przypomnieć, w jakich instytucjach i w jaki sposób możemy szukać potwierdzenia naszych „tropów”.

Oferta szkoleniowa: szata graficzna gazety

Szkolenie dla grafików, oferta szkoleniowa

Szkolenie dla grafików w Kutnie. Kliknij zdjęcie i przeczytaj relację.

Warsztat dla grafików. Dzielimy się doświadczeniami i pozwalamy szaleć wyobraźni. Zmieniamy dowolnie layout gazety, by potem wypracować pomysły, które mogłyby zostać wykorzystane w codziennej pracy. Wypracowujemy zasady, którym mamy być wierni i burzymy to z czym warto zerwać. Pomagamy też w tworzeniu spójnych i atrakcyjnych graficznie reklam.

Oferta szkoleniowa: telewizja w internecie

oferta szkoleniowa

Telewizja w internecie. Kliknij zdjęcie i przeczytaj relację.

Warsztat dla dziennikarzy gazet lokalnych, portali i operatorów telewizji internetowych. Szkolenie możemy przeprowadzić także w dowolnej redakcji dla co najmniej 10-osobowej grupy. Program obejmuje nieco teorii dotyczącej struktury telewizyjnego newsa, praktyczne ćwiczenia z kamerą, umiejętność wykorzystania dostępnych narzędzi tak do nagrywania jak i programów do montażu. Całość kończy wyjście w teren z zadaniem nagrania, zmontowania newsa, który potem jest wspólnie omawiany. Prowadzą Beata Denis- Jastrzębska i Jarosław Jastrzębski dziennikarze TV Tygodnika Podhalańskiego, TVP Kraków, a wcześniej także TVN. O warsztacie, który przeprowadziliśmy w Zakopanem przeczytasz w relacji z pierwszego dnia Kamera nie gryzie oraz kolejnych.

Oferta szkoleniowa: warsztaty dla młodzieży, zielone szkoły

oferta szkoleniowa

Warsztaty dla młodzieży. Kliknij i przeczytaj relację z warsztatów w Krościenku.

To cykl, który proponujemy w szczególności uczniom liceów i gimnazjów. Cykl czterech, dwudniowych warsztatów zwieńczonych obozem szkoleniowym, podczas którego młodzi dziennikarze od początku do końca tworzą własną gazetę. Tego typu zajęcia realizowaliśmy dla klasy o profilu prawno – dziennikarskim I LO w Kutnie, gimnazjalistów z Goleniowa, Rabki czy Rdzawki. O naszych szkoleniach czytaj tu: Młody pisz, Dzwonek na dziennikarskie szkolenie

Oferta szkoleniowa: zarządzanie zespołem redakcyjnym

To warsztat  zaplanowany dwutorowo – część wspólna dla wszystkich dotyczy komunikacji. Przydatna jest tak dla dziennikarzy przygotowujących się i prowadzących wywiad jak i marketingowców przed i w czasie rozmowy z klientem. Wbrew pozorom – bardzo wiele reguł jest tu takich samych. Później podzielimy grupę na dwa zespoły – zainteresowani reklamą kontynuowaliby zagadnienia typowo sprzedażowe, pozostali zajmą się podstawami warsztatu dziennikarskiego. Typowy warsztat bez wykładów za to z pracą w grupach i wspólnym dochodzeniem do wniosków.

oferta szkoleniowa

Skuteczny marketing w gazecie lokalnej – warsztat w Zakopanem. Kliknij w zdjęcie i przeczytaj wywiad z Mariuszem Bilskim.

Masz pytanie? Chcesz  dowiedzieć się  więcej o naszych szkoleniach? Zadzwoń: 791 499 431 lub napisz: