Darmowy ebook o dziennikarstwie

Blog dziennikarski

„Medialny Warsztat. By pisanie sprawiało Ci radość” to darmowy ebook do pobrania już teraz.

Szukasz podręcznika dziennikarstwa? Książki, która  może ci pomóc w pracy? Lekko nie będzie. Na księgarskich półkach pustki. W internetowych księgarniach często znajdziesz słowo „niedostępne”. Nie lepiej jest w świecie ebooków. Szczególnie jeśli chodzi o darmowy ebook. Dziennikarskie podręczniki to wydawnictwa niszowe. Bo i popyt na nie średni. Literatura fachowa.

Dziennikarstwo i świat mediów” pod redakcją Zbigniewa Bauera i Edwarda Chudzińskiego znalazłem już dawno w formie ebooka.  I z tego co pamiętam po okazyjnej cenie. Mam w swojej e-biblioteczce także choćby „Wartki nurt mediów” Tomasza Goban – Klasa.

Jednak w internetowej księgarni udało mi się upolować ulubione książki. Ale już tylko w wydaniu papierowym. To Wywiad dziennikarski, Sally Adams i Wynforda Hicksa czy Dziennikarstwo – teoria i praktyka Tony’ego  Harcupa.

Darmowy ebook – zrób to sam

W końcu doszedłem do wniosku, by samemu przygotować dziennikarskiego ebooka. Krótkiego, konkretnego, takiego, który można przeczytać w popołudnie i parę rzeczy zapamiętać. A jeśli będzie to darmowy ebook – to i zainteresowanie powinno być duże.

Książka odpowiada na pytania, które sam zadawałem sobie od początku pracy w gazecie lokalnej. Podobnie jak zdecydowana większość kolegów z branży – dziennikarstwa uczę się codziennie. Czasem na podstawie własnych błędów. Postanowiłem przygotować swoistą mieszankę będącą wynikiem poszukiwań, doświadczeń (ich braku) oraz wniosków wyciągniętych z dziennikarskich szkoleń i wykładów na uczelni.

Co z tego wyszło? Przekonaj się sam – 65 stron książki on-line czeka.

Darmowy ebook – skomentuj

A jeśli będziesz mieć uwagi do książki „Medialny Warsztat. By pisanie sprawiało Ci radość” – pisz, komentuj, będę wdzięczny. Książka w PDF-ie ma tę możliwość, że da się ją poprawiać, rozwijać i dopieszczać sukcesywnie. A może warto by ją poszerzyć o dodatkowe zagadnienia? Jakie?

To pytanie do ciebie. Liczę na twój komentarz.